Hizmetler

Kişiye Özel Program

Akademi Saç Terapi'de sunulan “trikolojik” bakım programları kişinin problemine göre şekillenerek kişiye özel çözümler sunar.

Saç ve saç derisi problemleri çok çeşitlidir ve her birinin farklı alt yapıları olabilir. Kadın ve erkek saç sorunları birbirine benzemekle beraber bazen çok farklı etken faktörlerle gelişebilmektedir. Bu sebeple bir kişiye yarayan “fabrikasyon” bir çözüm diğer kişide aynı oranda etkili olmayabilir. Birebir yapılan görüşme sonrası “kişiye özel” belirlenen çözüm programları daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Saçımızdaki sorunun giderilmesi ancak soruna sebep olan faktörlerin doğru tanımlanması ile mümkün olmaktadır. Akademi Saç Terapi’de amacımız saç sorunlarının doğru şekilde teşhis etmek ve kişiye özel çözüm önerilerinde bulunmaktır.

Bu amaçla verilen danışmanlık hizmetimiz kişinin saçını detaylı şekilde incelediğimiz, soru ve cevaplarla saç ve sağlık durumu hakkında detaylı bilgi edindiğimiz 1 saatlik bir görüşmeyi kapsar. Analiz esnasında kişinin saç derisinin sağlık durumu, genel sağlık durumu, kan değerleri, beslenme alışkanlıkları, genetik yatkınlığı, saça bakım alışkanlıkları gibi pek çok faktör birlikte değerlendirilir.

Hassas teknolojik cihazlarla yapılan inceleme sonrasında saç sorunlarının ciddiyeti ve sebepleri belirlenebilmektedir.

Kimi sorunlar tamamen iyileştirilebilir durumdayken bazı sorunlar kısmi olarak iyileştirilebilmektedir. Başarı sırrımız kişilere doğru bilgiler vermek ve bakım programları ile ne kadar iyileşme kaydedebileceği hakkında gerçekçi vaatler sunmaktır.

Yardımcı olabildiğimiz bazı saç sorunları; erkek ve kadın tipi saç kaybı, genel saç seyrelmesi, saç dökülmesi, aşırı yağlanma ve kaşıntı, kepeklenme ve pullanma, saç kıran, saçta kuruma ve cansızlık.

Bakımların faydalarını uzun dönemli korumak için ilk koşul sağlık değerlerinizin iyi olmasıdır. Genetik saç kayıpları süreklilik gösterebileceği için kişinin tercihi doğrultusunda dönemsel olarak koruma programlarını tekrarlamak gerekebilir. Küçük tekrar programlarıyla ve ev tipi tonik ürünleri ile aldığınız faydayı çok uzun süre devam ettirebilirsiniz.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezleri kullanıyoruz. Kapat