Hizmetler

Kişiye Özel Program

Akademi Saç Terapi ‘de yapılan ve 1 saate yakın süren analizde saç ve saç derisi sorunlarının sebebinin tanımlanması mümkündür.

Saç ve saç derisi problemleri çok çeşitlidir ve her birinin farklı alt yapıları olabilir. Kadın ve erkek saç sorunları birbirine benzemekle beraber bazen çok farklı etken faktörlerle şekillenir. Bu sebeple bir kişiye yarayan bir çözüm diğer kişide aynı oranda etkili olmayabilir. Birebir yapılan görüşme sonrası “kişiye özel” sorunları iyi anlayarak şekillendirilen çözüm programları daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Saçımızdaki sorunun giderilmesi ancak soruna sebep olan faktörlerin doğru tanımlanması ile mümkün olmaktadır. Akademi Saç Terapi’de lisanslı Trikologlar olarak amacımız saç sorunlarının sebeplerini teşhis etmek ve kişiye özel çözüm önerileri sunmaktır.

Her saç daha sağlıklı ve güçlü olabilir. Bu amaçla verilen danışmanlık hizmetimiz kişinin saçını detaylı olarak incelediğimiz, saç ve sağlık durumu hakkında detaylı bilgi edindiğimiz 1 saatlik bir görüşmeyi kapsar.

Analize kişiden genel sağlık durumu, kullandığı ilaçlar, yaşam ve beslenme şekli, genetik öyküsü, saç bakımı alışkanlıkları hakkında detaylı bilgi alarak başlıyoruz. İkinci aşamada saçı detaylı olarak bütün saç derisini görecek şekilde elle muayene ediyoruz. Video Mikroskop ile saç derisini 100 kat büyüterek aktif saç üreten kılıfların sağlık durumunu inceliyoruz.

Mikroskop analizi ile saç derisinin sağlık durumu, saç köklerinin aktif üretim yapıp yapmadığı, yeni saç oluşumu olup olmadığı hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Analizin devamında saçın ne kadar döküldüğünü tanımlamak için yıkama ünitesinde özel bir filtreleme ile saç sayımı yapıyoruz. Bu test bize dökülen saçların kalitesi saç kaybının geçici mi kalıcı mı olduğu, saç döngüsünün hızı, saçın yeniden çıkıp çıkmayacağı yönünde bilgiler veriyor.

Saç dökülmesi, saç derisi sorunları ve saç kaybı ağırlıklı olarak kadınlarda bazen bir sağlık sorununun işareti olarak şekillenebiliyor. Bu nedenle bazı vakalarda, kan ve hormon değerlerinin detaylı analizi için hekime yönlendirme yaparak, işbirliği içerisinde takip yapıyoruz. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda kişinin saç probleminin asıl kaynağının ne olduğunu teşhis edebiliyor ve saç sorununun iyileştirilmesine yardımcı olabiliyoruz.

Bu analiz sonrasında hem kadın hem erkek saçına göre özel olarak şekillenen, farklı sorunları iyileştirmek üzere formüle edilmiş, cilt sorunlarını iyileştirici, genetik kaybı baskılayıcı, saç uzama hızını ve saç kalınlığını artırıcı, nitelikte bakım, şampuan ve toniklerle kişiye özel çözümler üretebiliyoruz.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezleri kullanıyoruz. Kapat