fbpx

Hizmetler

Trikolojik Saç Analizi

Akademi Saç Terapi’de yapılan “Trikolojik Danışmalık ve Saç Analizi” görüşmesi ile hedefimiz saç sağlığını desteklemek, saç kalitesini artırmak ve saç kaybını azaltmaya yardımcı olmaktır.

Saç dökülmesi, saçın zayıflaması ve incelmesi, saç hacminin kaybedilmesi, saçın kuruması, matlaşması, kırılması, saç derisinde aşırı yağlanma, kepek, kaşıntı, hassasiyet, sivilce sorunları kozmetik kategorisindeki ürünlerle terapik bakım hizmeti sağladığımız sorunlar arasında yer almaktadır.

Saç ve saç derisi problemleri çok çeşitlidir ve her birinin farklı alt yapıları olabilir. Kadın ve Erkek saç sorunları birbirine benzemekle beraber, çoğu zaman farklı sebepler barındırır. Saç ve saç derisinin sağlık yapısı, genetik yatkınlık, sağlık değerleri, geçirilen hastalıklar, kronik hastalıklar, kullanılan ilaçlar, bağırsak sağlığı, kilo sorunları, uyku düzeni, beslenme alışkanlıları, stres, çevresel faktörler, ruhsal sağlık gibi pek çok faktörden etkilenir. Saç dökülmesine sebep olan sağlık sorunlarının tanımlanmasında mutlaka hekim desteği alınmalıdır. Saç kaybına sebep olan sağlık sorunu tanımlanıp kontrol edilmeden kullanılan “yöntem ve ürün”lerin saç gelişimindeki etkileri sınırlı olacaktır. 

Birebir yapılan ‘’Trikolojik Saç Analizi ve Danışmanlık” görüşmesi saç sorunlarının “kişiye özel”  sebeplerinin tanımlanmasına yardımcı olmayı ve saç sağlığını geliştirmek için destekleyici kozmetik ve terapik bakım programlarının planlanmasını hedeflemektedir.

Trikolojik Saç Analizi ve Danışmanlık Görüşmesi Neleri Kapsar?

-Saç Uzmanımızla birebir görüşme
-Kişiden sağlık ve genetik öyküsü, beslenme alışkanlıkları, kullandığı ilaçlar, yaşam şekli ve saç bakım alışkanlıkları hakkında detaylı bilgi alınması
-Saç ve saç derisinin elle muayene edilmesi
-Video mikroskop eşliğinde saç derisinin ve saç potansiyelinin görüntülenmesi
-Dökülme Testi: Yıkama ünitesinde yapılan filtreleme ile “Saç Sayımı” alınması
-Dökülen saçların sayımı ve incelenmesi
-Sağlık değerlerinin, kan ve hormon değerlerinin takibi için hekime yönlendirme yapılması.

Saç Analizi ile amacımız saç kaybının ciddiyeti, saç dökülmesi sonrası oluşan kaybın “geçici mi kalıcı mı” olduğu, saçın iyileşme potansiyeli olup olmadığı ve hangi yöntem ve desteklerle daha iyi olabileceği konusunda kişiye bilgi vermektir.

Saç dökülmesi, saç kaybı veya saç derisi sorunları, genetik yatkınlığın yanı sıra, özellikle kadınlarda bir sağlık sorununun ”ilk işareti” veya “sonucu” olarak ortaya çıkabilir. Saç sorunlarına sebep olan sağlık sorunu testlerle kanıtlanabilir duruma gelmeden çok önce, saç sağlığını olumsuz etkilemeye başlamaktadır. Saç kaybının sebeplerinin tanımlanmasında, kan ve hormon değerlerinin bilinmesi ve takibi önemlidir. Bu aşamada mutlaka doktor işbirliği ve medikal destek gereklidir. Sağlık değerlerinin hekim kontrolünde takibi ve saç sağlığının profesyonel bakımlarla desteklenmesi ile saç sorunlarının daha iyiye gitmesi mümkündür.

“Trikolojik Saç Analizi” sonrasında nasıl bir yol izlenir?

Saç Analizi sonrasında saç dökülmesinin kontrolü, saç kalitesinin artırılması, saçın güçlendirilmesi, saçın esnekliğini ve nemini geri kazanması, saç derisinde yağlanma, kaşıntı, sivilce sorunlarının kontrolü amaçlı farklı kozmetik losyon, şampuan, bakım kremi, tonik vb ürünlerle “kişiye özel” bakım programları belirlenir.

Trikolojik ürün kategorisinde yer alan losyonlar farklı saç sorunlarını desteklemek hedefli İngiltere’de saç sorunlarına özel geliştirilen kozmetik bakımlardır.

-Cilt sorunlarını rahatlatan
-Saç kaybını yavaşlatan
-Saç gelişimini destekleyen
-Saçı canlandıran ve güçlendiren
-Saç kalitesini artıran
-Saç yoğunluğunu artıran nitelikteki kozmetik bakım losyonları ile saç sağlığını destekliyoruz.