Hizmetler

Kişiye Özel Saç Analizi

Akademi Saç Terapi’de yapılan “Saç Analizi” ve “Trikolojik Danışmalık” görüşmesi ile hedefimiz saç ve saç derisi sorunlarının sebebini tanımlamak ve kişiye özel çözümler üretebilmektir.

Saç ve saç derisi problemleri çok çeşitlidir ve her birinin farklı alt yapıları olabilir. Kadın ve erkek saç sorunları birbirine benzemekle beraber, çoğu zaman farklı sebepler barındırır. Soruna sebep olan faktörler tanımlanmadan ve kontrol edilmeden kullanılan “bir yöntem ve ürün” her zaman olumlu sonuçlar yaratmayabilir. Birebir yapılan Trikolojik Danışmanlık görüşmesi sonrasında “kişiye özel” sorunları iyi anlayarak planlanan çözüm programları daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Her saç daha sağlıklı ve güçlü olabilir. Bu amaçla verilen Saç Analizi & Trikolojik Danışmanlık hizmetimiz kişinin saçını detaylı olarak incelediğimiz; saç ve sağlık durumu hakkında detaylı bilgi edindiğimiz yaklaşık 1 saatlik bir görüşme ve analizi kapsar.

Saç Analizi ve Trikolojik Danışmanlık görüşmesi aşağıdaki şekilde yapılır:
•Saç Uzmanımızla birebir görüşme
•Kişiden sağlık ve genetik öyküsü, beslenme alışkanlıkları, kullandığı ilaçlar, yaşam ve saç bakım alışkanlıkları hakkında bilgi alınması
•Saç ve saç derisinin elle muayene edilmesi
•Video mikroskop eşliğinde saç köklerinin görüntülenmesi
•Yıkama esnasında saç sayımı alınması
•Gerekli durumlarda, kan ve hormon değerlerinin takibi için hekime yönlendirme

Bu şekilde yapılan bir analiz sırasında saç kaybının ciddiyeti, dökülmenin geçici mi kalıcı mı olduğu, saçın iyileşme potansiyeli ve hangi yöntem ve desteklerle daha iyi olabileceği tanımlanabilmektedir.

Saç dökülmesi, saç derisi sorunları ve saç kaybı genetik yatkınlığın yanı sıra özellikle kadınlarda bir sağlık sorununun işareti veya sonucu olarak artabiliyor. Bu nedenle, saç kaybının temel tanısını koyabilmek hedefli kan ve hormon değerlerinin takibi gerekebiliyor. Bu aşamada hekime yönlendirme yapıp, işbirliği içerisinde ilerliyoruz. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda kişinin saç probleminin asıl kaynağının ne olduğunu teşhis edebiliyor ve saç sorununun iyileştirilmesine yardımcı olabiliyoruz.

“Saç Analizi” sonrasında hem kadın hem erkek saçına özel olarak şekillenen, farklı sorunları iyileştirmek üzere formüle edilmiş, cilt sorunlarını iyileştirici, genetik kaybı baskılayıcı, saç uzama hızını ve saç kalınlığını artırıcı nitelikte; Amerika, İngiltere ve İspanya’daki özel laboratuvarlarda geliştirilmiş, nano moleküler yapıda (saçın içine girebilme özelliğine sahip) Losyon, Tonik, Şampuan ve Bakımlarla kişiye özel çözümler üretebiliyoruz.