Hizmetler

Trikolojik Danışmanlık

Saç sorunları çok yönlü yardımla desteklendiğinde ve takip edildiğinde iyileşebilmektedir.

Saç sorunları çok yönlü yardımla desteklendiğinde ve takip edildiğinde iyileşebilmektedir. Diğer tüm sağlık sorunları gibi saç sorunları da holistik dediğimiz kişinin yaşam şeklini, beraberinde taşıdığı genetik öyküyü, beslenme şeklini, sağlık durumunu, psikolojik durumunu, saç bakım alışkanlıklarının araştırılmasını gerektiren bütüncül bir yaklaşımla değerlendirildiğinde çözülebilir.

Trikoloji Bilimi, saç sorunlarını kadın ve erkek açısından da farklı değerlendirmeyi ve detaylı ela almayı savunur. Erkeklerde saç kayıplarını %90 oranında genetik yatkınlık oluştururken kadınlarda yaşanan saç sorunları çok daha karmaşık ve çok faktörlüdür. Bu sebeple 3-5 kere yapılan bir uygulamanın özellikle genetik ve sağlık sorunu alt yapılı saç dökülmesi sorunlarını uzun dönemli önleyebilmesi mümkün değildir. Elbette daha dönemsel saç sorunları için bazen ev tipi, bazen kozmetik alt yapılı bakımlar yeterli olabilir ancak daha ciddi saç sorunları için mutlaka profesyonel destek almak gerekir. Özellikle ilaç etkileşimli ürünlerin mutlaka bir hekim tavsiyesi ve gözetiminde kullanılması ve takip edilmesi gerekir. Her ürün herkes için (hamileler ,emziren anneler, kalp rahatsızlığı olanlar, cildi çok hassas ve alerjik olan kişiler vb) uygun olmayabilir.

Saç sorununun ciddiyetine göre saçın, saça yapılacak bakımlara tepkisi 2-4 ay içerisinde başlar. Eğer kişide saçın metabolik olarak tepkisini geciktirebilecek bir sağlık sorunu da varsa, saçın iyileşmesi 6 ay ve üstü süre alabilir.

Bu süreç özellikle saç kaybı yaşayan kişiler için zorlu geçen bir dönemdir. Bazı kişiler sabırsız ve duygusal olarak oldukça hassastırlar. Bu nedenle merkezlerimizde yaptığımız bakım programları süresince vakalarımızı haftalık bazda gözlemleyerek ilerlemekteyiz. Kişide var olması muhtemel sağlık sorunları için mutlaka hekim desteği alarak süreci yönlendirmekteyiz.

Uygulamalar süresince saçın gelişimini fiber optik mikroskop ile görüntü alarak, yıkama esnasında saç dökülme analizi yaparak ve ayrıca program boyunca dışarıdan fotoğraf makinesi ile “öncesi ve sonrası” görseller alarak takip etmekteyiz. Böylece vakalarımızın objektif olarak gelişim gösterip göstermediğini görebilir durumda olmaktayız.
Saçtaki gelişimi birebir izleme ve hatırlama imkanı veren bu takip sistemi, danışanlarla görüşme sıklığımız, kişilere ayırdığımız süre, uzman olarak aldığımız sorumluluk ve bilgi birikimimiz kullandığımız ürünlerin gücü ile birleştiğinde, bizi farklı ve başarılı kılıyor.

Herkes daha sağlıklı ve güzel saçları hak ediyor.