fbpx

Kurumsal

Hakkımızda

Akademi Saç Terapi, saç sağlığını desteklemek, saç kalitesini artırmak ve saç kaybını azaltmaya yardımcı olmak hedefli danışmanlık ve bakım hizmeti veren bir merkezdir.

2009 yılında kurulan Akademi Saç Terapi, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi şubeleri ile “Trikoloji” yani Saç Bilimini referans alarak hizmet veren,  kozmetik uygulamalar yapan bir kuruluştur.  Dünya çapında şubeleri bulunan Svenson Hair Group ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Akademi Saç Terapi İngiltere’de Londra’da The Institute of Trichologists’in (IOT) 2 yıllık Trikolojik Danışmanlık lisans programını tamamlamış, Avrupa Saç Araştırmaları Birliği (EHRS), Uluslararası Trikoloji Birliği (IAT) üyesi, saç sorunları konusunda yurtdışında ve yurt içinde vaka tecrübeleri olan Evrim Bayraktar ve Burcu Çayözü tarafından kurulmuş bir merkezdir. Saç Bakımı uygulamalarında, Trikoloji biliminin 100 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile İngiltere’de üretilen Svenson marka trikolojik losyonlar kullanılmaktadır.

Ürünler “saç sağlığı“ alanındaki güncel araştırmaları referans alarak geliştirilen bitkisel ağırlıklı kozmetik losyonlar, şampuanlar ve bakım maskelerinden oluşmaktadır.

AKADEMİ SAÇ TERAPİ OLARAK FARKIMIZ

Saç gelişimini birebir izleme imkânı veren takip sistemimiz, danışanlarla görüşme sıklığımız, kişilere ayırdığımız süre, uzman olarak aldığımız sorumluluk, bilgi birikimimiz, kullandığımız ürünlerin kalitesi ve etkinliği, Uluslararası Birliklere olan üyeliklerimiz, kongre katılımlarımız, yurt dışındaki gelişmeleri takip etmeye ve yenilikleri öğrenmeye merakımız ve ilgimiz, işimize duyduğumuz saygı ve sevgi, saça olan tutkumuz, Akademi Saç Terapi olarak bizi farklı ve başarılı kılıyor.