Kurumsal

Hakkımızda

Akademi Saç Terapi saç sağlığını ve saç kalitesini iyileştirmek, saç kaybını yavaşlatmak hedefli danışmanlık ve bakım hizmeti veren bir merkezdir.

İstanbul’da 2009 yılında hizmet vermeye başlayan Akademi Saç Terapi, Nişantaşı ve Suadiye şubeleri ile “Trikoloji” bilimini referans alarak kozmetik alanda hizmet veren bir kuruluştur. Dünya çapında şubeleri bulunan Svenson Hair Group ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Akademi Saç Terapi İngiltere’de The Institute of Trichologists’in 2 yıllık lisans programını tamamlamış, saç sorunları konusunda tecrübeli uzman bir kadro tarafından yönetilmektedir.

Uygulamalarda, Trikoloji biliminin 100 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile geliştirilen Svenson marka trikolojik losyonlar kullanılmaktadır. Ürünler “saç sağlığı“ alanında araştırmalar ve buluşlarda önde gelen İngiltere’deki laboratuvarlardan temin edilmektedir. Svenson klinikleri “Svenson Espana” ile Avrupa’da, Svenson Asia ile Uzakdoğu ülkelerinde, Svenson Mexico ile Amerika’da 150’den fazla merkezle hizmet vermektedir.