Hizmetler

Genel Bakım

Genel Bakım saçı daha sağlıklı, canlı, hacimli, parlak, kolay şekil alabilen hale getiren, uzama hızını artıran, saçı “gençleştiren” bakım programlarını içerir. Düzenli bakımlarla her saç daha kaliteli hale gelebilir ve güçlü yapısını uzun seneler koruyabilir.

Saç sorunları kişiden kişiye bireysel ve gelişimsel farklılıklar gösterir. Erkeklerde saç deri sorunları ve bölgesel saç kayıpları daha yaygın görülürken, kadınlarda saçta hacimsel azalma, incelme, kırılma gibi yapısal sorunlar ön plana çıkmaktadır. Ergenlik çağındaki kişilerde aşırı yağlanma, saç derisinde sivilce sorunları görülürken, ileri yaşlardaki kişilerde saçta incelme, uzamada yavaşlama ve saçta kuruma sorunları ağırlık kazanmaktadır

Saç sorunlarının fark edildiği en erken dönemde önlem almak başarılı sonuçlar elde etmeninin en önemli aşamasıdır. Her saç sorunu bakım programlarıyla belirli oranda iyileştirilebilir. Bakım programlarının 4 ana kategorisi bulunur.

1. Aşama - Düzenleyici Bakım
Saç derisinde aşırı yağlanma, kepeklenme, kaşıntı, kuruluk, hassasiyet yaşayan kişilere önerilir. Saç deri sağlığının iyileştiren ve geliştiren bakım losyonlarını içerir.

2. Aşama - Canlandırıcı Bakım
Saçta incelme, uzamada yavaşlama, hacimsel azalma ve saç kaybı yaşayan kişilere önerilir. Saç köklerinin güçlenmesi için köklerin daha iyi besin alması ve kökte hücre bölünmesinin artması gerekir. Bu amaçla kullanılan losyonlarda hücre bölünmesini yavaşlattığı bilinen olumsuz biyolojik yapıları sınırlandıran DHT baskılayıcı ajanlar, cilt yüzeyinde kan dolaşımını artırıcı bileşenler ve fito östrojenler mevcuttur.

3. Aşama – Güçlendirici Bakım
Saç tellerinde kırılma, kopma ve incelme yaşayan, saçını uzatmakta zorlanan, saç kalitesi bozulan kişilere önerilir. Saç yapısına güçlendirmek için aminoasit ve ipek proteinleri ile zenginleştirilmiş bakım losyonları içerir.

4. Aşama - Yapılandırıcı Dış Bakım
Saçın en yüksek oranda nem tutmasını sağlayan, saçın protein zincirini onaran maske bakımları içerir. Yaz sonrası ve ya boya, röfle, yüksek ısılı şekillendirici kullanımı sonrası saçı yıpranan, kuruyan, şekil almakta zorlanan kişilere önerilir.

Laser Terapi
FDA tarafından saç dökülmesini önlemede etkileri onaylanan Laser Uygulamaları " ışık terapi " ile saç hücrelerini aktive eder. Işığa maruz kalan saçlı dokularda hücre metabolizması uyarılır ve kan dolaşımı hızlanır. Böylece zayıflayan ve incelme sürecine girmiş saçlar canlanır ve saç dökülmesi azalır. Laser kullanımının temel amaçlarından biri yeni saç oluşumunu aktif etmek ve saçın tepki süresini hızlandırmaktır. Düzenli kullanım sonucunca saçların kalınlaşmasından artış, saç uzamasında hızlanma ve saç dökülmelerinden azalma gözlenir.

Mikro Dermal Terapi
Mikro Dermal Terapi uygulamaları saçlı deride bir tür cilt yenileme yöntemidir. Bu yöntemde, üzerinde çok sayıda kılcal iğneler bulunan bir derma roller ile cildin yüzeysel olarak hasarlanması sağlanır. Cildin düşük seviyede hasarlanması deride bir tamir ve onarım yapılanması başlatır. Vücut metabolizması saçlı derideki hasarı iyileştirmek amaçlı kendiliğinden büyüme faktörleri salgılanmasını artırır. Saç kökü ve folikül çevresinde daha fazla üretilen kollajen,hyalüronik asid, elastin fibriller sayesinde saç kökleri güçlenir. Derma Roller aynı zamanda deri üstünde mikro kanallar açarak saç köklerini daha fazla losyon emmesini böylece saçın daha hızlı gelişmesini sağlar.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezleri kullanıyoruz. Kapat