fbpx

Hizmetler

Trikolojik Saç Bakımları

Trikolojik Bakımlar, saç derisi sağlığını ve saç gelişimini destekleyen,  saçı “daha sağlıklı, canlı, hacimli, parlak, güçlü” hale getirmeyi hedefleyen,  saç gelişimi yavaşlayan saçlarda saç uzama hızını artıran, saç metabolizmasını canlandıran losyonların ve toniklerin yanı sıra, şampuan, saç kremi, saç maskesi gibi ürünlerden oluşan bakım desteklerini içerir.

Trikolojik Bakımlar düzenli kullanıldığında ve belirlenen aralıklarla tekrarlandığında saçlar daha sağlıklı ve kaliteli hale gelebilir ve saç güçlü yapısını uzun seneler koruyabilir.

Saç gelişimi ve saç derisi sorunları için kişiye özel belirlenen losyonlar, sorunun ciddiyeti ve alt yapısına göre en az 10 haftalık programlar şeklinde, haftada 1-2 kullanım sıklığında planlanarak kullanılmaktadır.  Saç gelişimi kişiden kişiye değişerek, soruna sebep olan faktörlere,  saçın tepki verme hızına, sorunun ne kadar zamandır var olduğuna bağlı olarak 2-4-6 ay içinde şekillenmektedir.

Ampül (5ml) ve flakon (7ml)  şeklinde kapsüller içinde bulunan solüsyon şeklindeki saç ve baş derisi Trikolojik Losyonları evde bireysel olarak kullanılabileceği gibi merkezlerimizde terapik seanslar şeklinde de uygulanmaktadır. Terapik Seanslar saç yıkama ve yıkama sırasında saç sayımı alınması ile başlamaktadır.  Kişiye özel tahsis edilen uygulama alanlarında, Losyonlar saç derisine sürülmekte, baş ve boyun masajı ile ürünün saç derisinden emilimi desteklenmektedir. Uygulama canlandırıcı nitelikteki buhar uygulaması ile sonlanmaktadır. Seanslar 35-45 dk arası sürmektedir.

Kuru, mat, kimyasal işlemlerle yıpranmış saçlar için de saçı nemlendirmek, güçlendirmek, onarmak, saç kalitesini artırmak hedefli  “yapılandırıcı maske bakımlar” yapılmaktadır. Bu bakımlar da aynı şekilde terapik işlemlerle ve yoğun nem terapisi kullanılarak uygulanmakta ve 45 -60 dk arası sürmektedir.

Tüm işlemler sonlandığında saçı kurutup, arzuya göre şekillendirmek mümkündür.

Kişi rahatlıkla bir öğlen yemeği arasında işlemleri yaptırabilir. Uygulamalar saçı yağlandırmaz veya saçın günlük kullanımına engel olmaz.

Bakım programlarının 5 ana kategorisi bulunur.

1. Düzenleyici Losyonlar
Saç derisinde aşırı yağlanma, kepeklenme, kaşıntı, kuruluk, hassasiyet veya sivilce sorunları için kullanılır. Saç deri sağlığını destekleyen ve geliştiren grupta J, AP23 ve Cade olarak 3 ayrı losyon seçeneği bulunur.

2. Canlandırıcı Losyonlar
Saçta incelme, uzamada yavaşlama, hacimsel azalma ve saç kaybı olması durumunda kullanılır. Saçın güç kazanmasını sağlayan, yeni saç gelişimini teşvik eden, saç metabolizmasını hızlandıran losyon gruplarını içerir. Lupex 2000, Lupex 4000, Phytax, Phyto Energy Activator, Vitex 17, Revansyl, XLR8 losyonlarını içeren bakımlarda DHT oluşumunu sınırlayan bitkisel ajanlar, cilt yüzeyinde kan dolaşımını artırıcı bileşenler ve bitkisel östrojenler gibi farklı etken maddeler mevcuttur.

3. Güçlendirici Losyonlar
Saç tellerinde incelme, saçta kırılma, kopma eğilimi yaşayan, kimyasal olarak yıpranan ve kalitesi bozulan saçlar için önerilir. Saç yapısını güçlendirmek için hidrolize protein ve yapılandırıcı peptitler, soya ve ipek proteinleri ile zenginleştirilmiş P602, Trichogenesis, TrichoPeptide, Factor R losyonlarını içerir.

4. Yapılandırıcı ve Nemlendirici Bakımlar
Kimyasal ve ısı işlemleri sonrası saçı yıpranan, kuruyan, şekil almakta zorlanan saçlar için kullanılır. Saçın en yüksek oranda nem tutmasını sağlayan, saçın protein zincirini onaran maske bakımları içerir.

5.Laser Işık Terapisi
Laser Tarağı ve Laser başlığı şeklinde uygulamalarda kullanılmaktadır. FDA tarafından saç dökülmesini önlemede etkileri onaylanan Laser Işık Terapisi ile hedef saç hücre iletişimini artırmak ve saç metabolizmasını uyarmaktır.  Kullanılan losyon bakımların saçtaki etkisini hızlandırmak hedefli kullanılır.  Zayıflayan ve incelme sürecine girmiş saçların canlanmasına ve saç oluşumunu teşvik etmeye yardımcı olur.

Genel Bakım