Hizmetler

Genel Bakım

Genel Bakım saçı daha sağlıklı, canlı, hacimli, parlak, kolay şekil alabilen hale getiren, uzama hızını artıran, saçı “gençleştiren” bakım programlarını içerir. Düzenli bakımlarla her saç daha kaliteli hale gelebilir ve güçlü yapısını uzun seneler koruyabilir.

Akademi Saç Terapi, aynı zamanda tüm saç ve saç derisi sorunları için bakım ve uygulama merkezidir. Aynı yüz bölgemiz gibi baş bölgemiz de terapik uygulama ve bakımlarla uyarıldığında saç sağlığı ve kalitesinin daha hızlı iyileştiği görülmektedir.

Bakımlar kişiye özel tahsis edilen terapi odalarında, saçlı deriye özel masaj teknikleri, canlandırıcı ve rahatlatıcı nitelikteki farklı terapi yöntemleri ile beraber uygulanır.
Yatıştırıcı bir baş ve boyun masajı ile başlayan bakım uygulaması, topikal losyon ve saç bakımlarının saça uygulanması ile devam eder. Uygulamaya ürünlerin daha hızlı emilimi için infra-red ışık altında masajla devam edilir. Infra-red iyileştirici ve hücre yenileyici ışık gücüyle ürünlerin etkinliğini artırmaktadır. İşlemleri sırt ve boyun kaslarını gevşeten ve kan dolaşımını tetikleyen vibratör uygulaması takip eder. Daha sonrasında uygulanan buhar işlemi ile saçın geçirgenliği artırılarak işlem sonlandırılır. Tüm uygulama 35-45dk arası sürmektedir ve bakım programı alan kişilere merkezlerimizde ücretsiz olarak uygulanmaktadır.

Programlar kişinin saç sorununun boyutuna göre, Laser Terapi, mikrodermal roller, elektroporasyon (iğnesiz mezoterapi) uygulamaları ile danışmanın yönlendirmesi ile desteklenebilmektedir.

Merkezimizde saçı nemlendirmek, güçlendirmek, onarmak hedefli yapılandırıcı maske bakımlar da yapılmaktadır. Bu bakımlar da aynı şekilde terapik işlemlerle ve yoğun nem terapisi kullanılarak uygulanır.

Tüm işlemler sonlandığında saçı kurutup, arzuya göre şekillendirmek mümkündür. Kişi rahatlıkla bir öğlen yemeği arasında işlemleri yaptırabilir. Uygulamalar saçı yağlı yapmaz veya saçın günlük kullanımına engel olmaz.

Bakım programlarının 4 ana kategorisi bulunur.

1. Aşama – Düzenleyici Bakım
Saç derisinde aşırı yağlanma, kepeklenme, kaşıntı, kuruluk, hassasiyet yaşayan kişilere önerilir. Saç deri sağlığının iyileştiren ve geliştiren bakım losyonlarını içerir.

2. Aşama – Canlandırıcı Bakım
Saçta incelme, uzamada yavaşlama, hacimsel azalma ve saç kaybı yaşayan kişilere önerilir. Saç köklerinin güçlenmesi için köklerin daha iyi besin alması ve kökte hücre bölünmesinin artması gerekir. Bu amaçla kullanılan losyonlarda hücre bölünmesini yavaşlattığı bilinen olumsuz biyolojik yapıları sınırlandıran DHT baskılayıcı ajanlar, cilt yüzeyinde kan dolaşımını artırıcı bileşenler ve fito östrojenler mevcuttur.

3. Aşama – Güçlendirici Bakım
Saç tellerinde kırılma, kopma ve incelme yaşayan, saçını uzatmakta zorlanan, saç kalitesi bozulan kişilere önerilir. Saç yapısına güçlendirmek için aminoasit ve ipek proteinleri ile zenginleştirilmiş bakım losyonları içerir.

4. Aşama – Yapılandırıcı Dış Bakım
Saçın en yüksek oranda nem tutmasını sağlayan, saçın protein zincirini onaran maske bakımları içerir. Yaz sonrası ve ya boya, röfle, yüksek ısılı şekillendirici kullanımı sonrası saçı yıpranan, kuruyan, şekil almakta zorlanan kişilere önerilir.

Laser Terapi-Işık Terapisi
FDA tarafından saç dökülmesini önlemede etkileri onaylanan Laser Terapi ile ışığa maruz kalan saçlı dokulardaki hücre metabolizması uyarılır ve kan dolaşımı hızlanır. Böylece zayıflayan ve incelme sürecine girmiş saçlar canlanır, yeni saç oluşumu aktif edilir ve saç dökülmesi azalır.

Mikro Dermal Terapi
Mikro Dermal Terapi; üzerinde çok sayıda kılcal iğneler bulunan bir derma roller ile cildin yüzeysel olarak hasarlanması işlemidir. Saçlı derinin düşük seviyede hasarlanması, deride bir tamir ve onarım yapılanması başlatır. Saç kökü ve folikül çevresinde büyüme hormonlarının salgılanması ile daha fazla kollajen,hyalüronik asid, elastin fibril oluşumu tetiklenir. Böylece saç kökleri de güçlenir. Derma Roller aynı zamanda deri üstünde mikro kanallar açarak saç köklerini daha fazla losyon emmesini böylece saçın daha hızlı gelişmesini sağlar.

Genel Bakım