fbpx

Hizmetler

Trikolojik Saç Bakımları

Trikolojik Bakımlar, saç derisi sağlığını ve saç gelişimini destekleyen, saçlanmayı artıran, saçı “daha sağlıklı, canlı, hacimli, parlak, güçlü” hale getirmeyi hedefleyen, saç gelişimi yavaşlayan saçlarda saç uzama hızını artıran, saç metabolizmasını canlandıran losyonların ve toniklerin yanı sıra, şampuan, saç kremi, saç maskesi gibi ürünlerden oluşan bakım desteklerini içerir.

Trikolojik Saç Analizi sonrasında kişiye özel bir saç bakım rutini ve Trikolojik Losyonları içeren bir destek programı belirlenir. Deri sağlığını destekleme, saçlanmayı artırma, incelen saçları güçlendirme ve saçta kuruma/yıpranma vb yapısal sorunları onarma hedefli farklı içeriklerde Saç Bakım Programları belirli bir süre kullanılıp bırakılır. Saç kaybını sürekli kılan alt yapıları olan kişilerde, tekrar bakımlar yapılması önerilebilir. 

Saç ve saç derisi sağlığının gelişimi için kişiye özel belirlenen losyonlar en az 10 haftalık programlar şeklinde, haftada 1-2 sıklığında planlanarak kullanılmaktadır. Yaşanan soruna bağlı olarak farklı losyon gruplarından kombinasyonlar yapılabilir. Saçın tepki verme süresi, kişinin saç kaybı sebebine, sağlık alt yapısına, metabolik hızına ve sorunun ne kadar zamandır var olduğuna bağlı olarak 2-6 ay’dır.

Ampül (5ml) ve flakon (7ml) şeklinde şişelenmiş sıvı formülasyon şeklindeki Trikolojik Losyonlar evde bireysel olarak kullanılabileceği gibi merkezimizde JETGROW Hızlı Emilim Teknolojisi ile terapik seanslarla uygulanmaktadır. Uygulama rahatlatıcı ve sakinleştiricidir; topikal (yani saç derisine sürülerek) uygulanır. Pratik ve uygulaması kolay, saçı yağlandırmayan bakımlardır. 

Terapik Seanslar kişiye özel uygulama alanlarında gerçekleşir ve 35-45 dk arasında sürer. Seans uygulama süreci şu şekildedir:

  • Saçın yıkanması
  • Yıkama sırasında ‘’Saç Sayımı’’ alınması
  • JETGROW Hızlı Emilim Teknolojisi ile saç derisine topikal uygulama
  • Baş & boyun masajı
  • Infrared ışık terapi uygulaması
  • Saçın kurutulması ve günlük şeklinin verilmesi

Tüm işlemler sonlandığında günlük rutine devam edilebilir. Uygulamalar saçı yağlandırmaz veya yapıştırmaz.

SAÇ SAĞLIĞINI GELİŞTİRME programlarımız 3 ana kategoride uygulanır: 

1. TRİKOLOJİK LOSYON UYGULAMASI- JETGROW Hızlı Emilim Teknolojisi
Trikolojik losyonlar merkezlerimizde JETGROW Hızlı Emilim Teknolojisi ile uygulanmaktadır. Soğuk buhar kullanarak gözeneklerin açılmasını hızlandıran bu spreyleme teknolojisi nano partikül yapıdaki losyonların saç derisinden hızlı emilim yapmasını sağlamaktadır.

JETGROW teknolojisi ile daha geniş alanda daha fazla saç köküne ulaşmak mümkündür.

DÜZENLEYİCİ LOSYON UYGULAMASI – Saç Derisi Sağlığı

Saç derisinde aşırı yağlanma, kepeklenme, kaşıntı, kuruluk, hassasiyet veya sivilce sorunlarını rahatlatmak ve kontrol etmek için kullanılır.

Deri Sağlığını Destekleyici Losyonlar: J, Cade, Ap23

CANLANDIRICI LOSYON UYGULAMASI – Saç Dökülmesi ve Saç Kaybı Sorunları 

Saç dökülmesini kontrol etmek, saç kaybını önlemek, saçlanmayı artırmak ve saç uzamasını hızlandırmak hedefli kullanılır. DHT oluşumunu sınırlayan, saç kökünde damarlanmayı artıran, cilt yenileyici ve gençleştirici pek çok patentli bitki ve vitamin ve mineral ile zengin içerikleri ile yeni saç gelişimini teşvik etmek için kullanılır.

Saçlanmayı Aktif Eden Losyonlar: Lupex 2000, Lupex 4000, Follicular Activator, XLR8

GÜÇLENDİRİCİ LOSYON UYGULAMASI – Yıpranmış, İncelmiş, Yavaş Uzayan Saçlar 

İncelen saç yapısını güçlendirmek, kalınlaştırmak, saç direncini artırmak için hidrolize protein ve yapılandırıcı peptitler, soya ve ipek proteinleri ile zenginleştirilmiş içeriklerle saça hacim ve boyut kazandırmak için kullanılır. Güçlendirici Losyonlar: Trichogenesis, Trichopeptide, Phytax, P602

DETOKS PROGRAMI – Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Saçekimioperasyonlarının öncesinde ve sonrasında saç derisinin sağlık durumunun iyi olması saç ekiminin başarı oranını artıran çok önemli bir faktördür. Özellikle Saç ekimi operasyonu sonrasında cildin daha hızlı iyileşmesi ve ekilen saçların sağlıklı köklenebilmesi için deri sağlığı özel destek ve bakım ister. 

Saç Derisi Detoks programı saç gelişimini olumsuz etkileyebilecek cilt sorunlarının kontrolü amaçlı “saç derisi sağlığını iyileştirici” içeriklerden oluşan losyon gruplarını içerir.

Saçlı deride enfeksiyon önleyici, cilt ve hücre yenileyici içerikteki trikolojik losyon, şampuan, tonikler cildin hızlı iyileşmesi hedefli geliştirilmiştir. 

Saçlı deride aşırı yağlanma, kaşıntı, egzama, sedef, sivilce ve hassasiyet gibi saç derisi sorunları kontrol altına alındığında saç ekimi daha başarılı sonuçlar vermektedir. 

Detoks Programında bulunan J, AP23 ve Cade Losyon saç folikülü içine nüfus ederek yağ, ölü deri, toksin gibi tüm atık maddeleri saç derisinden uzaklaştırır. Cildi yatıştırır, yeniler, olası cilt enflamasyonunu önlemeye ve cilt sağlığını en üst seviyeye taşımaya yardımcı olur. 

2. ONARICI / NEMLENDİRİCİ BAKIMLAR- İONİZE BUHAR TEKNOLOJİSİ

Kimyasal ve ısı işlemleri sonrası yıpranmış, yapısal olarak kuruma, kırılma ve kopma vb sorunlar yaşayan, şekil almakta zorlanan saçları nemlendirmek, güçlendirmek, onarmak hedefli uyguladığımız “yapılandırıcı maske ve losyon bakımlardır.” 

Saçın en yüksek oranda nem tutmasını sağlamak, saçın protein zincirini onarmak hedefli içeriklerden zengin bu bakımlar da terapik işlemlerle uygulanır. Yoğun nem terapisi ve ionize buhar teknolojisi kullanılan seanslar 45-60 dk arası sürmektedir.

Bakımlar sonrası saç yeniden esneklik kazanmakta, kopma ve kırılmaya dirençli hale gelmektedir. Saçın elektriklenmesi azalmakta saç daha hızlı şekil alabilir duruma gelmektedir. Saçta bozulan düz veya kıvırcık yapı saçın nemden zengin hale gelmesi ve protein yapısının güçlendirilmesi ile geri kazanılmaktadır. Saç daha canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüme ulaşmaktadır.

3. LASER IŞIK TERAPİ- REGROW LASER TEKNOLOJİSİ

Laser Tarağı, Laser Bandı ve Laser Başlığı şeklinde uygulanmaktadır. FDA tarafından saç dökülmesini önlemede etkileri onaylanan Laser Işık Terapisi saç kökünde hücresel etkileşimi artırmak ve saç metabolizmasını uyararak saç kaybını kontrol etmek hedefli kullanılır. Ev tipi bir uygulama olarak kullanılabileceği gibi, merkezlerimizde, Trikolojik losyonların etkinliğini ve saçın tepki süresini hızlandırmak hedefli kullanılır. Zayıflayan ve incelme sürecine girmiş saçların canlanmasına ve saç oluşumunu teşvik etmeye yardımcı olur. Saç uzama hızına olumlu katkı sunar. Saç derisi kusurlarının rahatlatılmasına yardımcı olur. 

Genel Bakım