fbpx

Saç Kremi Saçın Sağlığını ve Kalitesini Nasıl Etkiler?

22.02.2018 2

Kurucularımızdan Evrim Bayraktar, saç kreminin saç sağlığına ve kalitesine etkilerini açıklıyor.


Akademi Saç Terapi Türkiye'nin ilk ve tek trikoloji merkezi

2 yorum

 • Dk Demet kilic

  Evrim hajim merhabalr
  Ben size mail atmistim hatta beni bi hanfendi aradi konustuk randevu alip gelicem merkezinize.
  Evrim hanim ben butun kan testlerimi yaptiricam pcos hastasiyim adetimin 2 veya 3 gunu hormonlairmada baktiracagim size kan sonucalirmla geleyimdedim.. varsa baktirmamai istediginiz sacla ilgili ozel bir kan onada baktirip geleyim..
  Ben sadece sunu merak ediyorum sacim hicbir zaman ne olursa olsun eskisi gibi olnayacakmi;( minoxil kullanmak bana mantikli gelmiyo cunku birakinca yeniden dokukuyo diyolar ve ben yakin zamand ahamilelik dusunuyorum…ne yapacagimi bilemiyorum paikoljim bozuldu aynalara bakamiyirum ve sanki eski ben ben degilim kendimi kabullenemiyorum sanki baska biriymisim gibi…tek carem sizi goruyirum artik inanin…

  • Demet Hanım merhaba, hormonlarınıza doktorunuzun yönlendirmesi ile bakılması gerekir; değerleri yine doktorunuzun yorumlaması gerekir. Kan değerlerinde ise Tam Kan Sayımı, Demir, Demir Bağlama kapasitesi, B12, Folik asit, Çinko, D vitamini, TSH, T3, T4, ESR, CPR bakılmalıdır.

   Saçınızla ilgili eminim yapılabilecekler vardır. Çünkü çoğu zaman saç ihmal edilmiş geliyor bize. Doğru desteklendiğinde saçta mutlaka bir uyanış ve iyileşme oluyor. Saçı en kötü %30-40 gelişir. Daha fazlasına potansiyeli var mı bunu da saçınızı görünce söyleyebiliriz. Hamilelik planlıyorsanız minoxidil kullanmamak en doğrusu. Minoxidile alternatif aynı sonuçları alacağımız kozmetik bazlı ürün seçenekleri var merak etmeyin. Gelin görüşelim.